Cancer z intráku za December a Január

Takýto článok som chcel v skutočnosti napísať na každý mesiac samostatne, ale opäť sa mi to nepodarilo. Preto vám prinášam článok plný trumpót a nezdarov z intráku za tieto  mesiace.

December a Január, pekné zimné mesiace. Všade sňah, bielo, sneží a mrzne, proste super chillovacie obdobie. No ale nie pre tých čo bývajú na internáte. Sneh a ľad sťažuje už aj tak blbú prepravu, či už vo vozidle alebo aj pešo. A cestári… ja si dávam viac soli do čaju než oni na cesty. No práve! Do čaju soľ nedávam, alebo aspoň nie naschvál! DEcember DEpresia z počasia, náhoda? Ja si myslím, že ni.

 

Najväčší cancer z intráku, MOBIL V HAJZLI

Ajajáj, každý už z nadpisu vie, čo sa stalo. No, živočích, čiže človek, čiže asi aj ja potrebuje vylúčiť nepotrebné látky z tela von. Potreboval som to spraviť v neskorších večerných hodinách. Keďže o takomto čase už mám na sebe svoj spací úbor, ktorý sa skladá s veľmi voľných kraťasov a voľného XXL trička, išiel som dané vylučovanie robiť v ňom. Samozrejme 21. storočie, na WC som si zobral svoj INTELIGENTNÝ mobil. Na mojom INTELIGENTNOM mobile som sa hral, písal, pozeral videá a počúval hudbu. Keď už som bol však dovylučovaný, mal som v pláne sa postaviť a ísť naspäť na izbu. INTELIGENTNÝ mobil som si teda dal do vačku. A začal som sa stavať, keď v tom… mobil sa rozhodol vypadnúť… po asi 10 minútach bol mobil opäť funkčný a plný života. Našťastie je natoľko inteligentný, že je exkrementoodolný… teda vodotesný. Už nikdy viac.

Cancer z intraku

 

Protestujúce umývadlo

Ako každý štvrtok, na intráku bol upratovací deň. Súčasťou upratovania je aj umývanie podlahy. Na umytie podlahy je treba voda. Takže ako inteligentná forma života som si do vedra napustil vodu. Krásne som vyumýval podlahu, každú nečistotu, každú baktériu. Spolu s vodou bola vo vedre Jar, ktorá produkovala penu. Keď som naozaj podlahu mal vyčistenú, išiel som kýbel vyliať do záchoda. Ostala v ňom ešte pena, tak som sa rozhodol, že nebudem čurák a nebudem mať na izbe kýbeľ s penou vnútri. Tak som ho ešte raz napustil. Zapol som vodu na plné pecky a plnil 10l vedro. Vedro bolo už po okraj plné, tak som začal točiť točkou a vypínať prúd vody. Haha, nešlo. Točka sa zasekla, voda striekala prúdom a kýbeľ bol plný, umývadlo plytké, takže všetko špliechalo von.

No a?

Prvé čo ma v tejto chvíli napadlo bolo, že potrebujem pomoc. Kýbeľ plný vody som zobral a utekal som ho vyliať do záchoda. Po pri tom som nabehol do izby, kde bolo 6 týpkov, že mi nejde zastaviť umývadlo. Povedal som, že rýchlo chodte niekto zavolať vychošku a zoberte kýble a poďte mi pomôcť. Jeden teda išiel zavolať pomoc, druhý mi začal s ďalším vedrom pomáhať vylievať vodu do záchodu a ďalších 6 stálo vo dverách a smialo sa. Po asi 5 minútach prišla vychoška, niečo porobila s tým komunistickým umývadlom, a zrazu to zastavilo. Nejako som to vysvetlil a pustil sa do utierania podlahy. kde vrstva vody bola po komplet celej podlahe a siahala až na chodbu.

Tento event + vytieranie = “najlepšie” 3 hodiny môjho života…

 

Dievča v sňahu

Toto sa nestalo zrovna na internáte, ale po ceste z neho. Ja ako dobrodruh a cestovateľ preferujem prepravu medzimestskými autobusmi než vlakmi. Tak som teda nastúpil na 2 autobus. V autobuse som bol len ja a nejaká dievčina.  Autobus ide cez rôzne malé dedinky v horách a pod. Keďže bol Január, bolo všade kopa snehu. Keď autobus na niektorej z tých malých dediniek zastal, dievča vyskočilo. Proste sebavedomo vyskočilo a vystúpilo z autobusu a zrazu sa ocitlo po pás v snehu. Proste po pás v snehu a nikde na 3 metre nič ako sa z neho dostať, tak sa začala smiať a ja tiež. Možno karma alebo niečo.

 

Baletná piruetka ako z filmu

Zase niečo z cestovania a je myslím, že v ten istý deň. Prestúpil som na ďalší autobus, ale nebol som v ňom len ja, ale ďalších 5 googolplexov ľudí. Nebolo kam sadnúť, tak som sa predral do stredu autobusu k dverám, kedže som išiel iba nejakých 10km, 2 zastávky. Rôzne fyzikálne zákony a pohyby vodiča zapríčinili, že autobus začal brzdiť a ja som na to nebol pripravený. Pretočilo ma na osi X horizontálne, zaklonilo do zadu, prehodilo cez rameno, priľahol som 2 školáčky, hodilo ma naspäť dopredu kde som skoro pristupil nejakú babičku, a opäť ma hodilo naspäť do zadu. kde som sa potkol o tašku a hodil nenormálnu držku. No…  karma za škodoradosť k predošlej dievčine?

 

Pes je jedlo, nie kamarát

Opäť nie na intráku, ale pri cestovaní. Na nejakej zastávke bol vylepený papier. Na papieri bol text, že sa stratil pes a podobizeň daného psa. V podstate všetko dokáže vysvetliť fotografia…Cancer z intraku