Internet na internáte?

Internet na internáte. Ako to s ním vlastne je? Ak si myslíš, že sem prídeš a budeš tu seedovať torrenty alebo, že tu budeš hrať LoL alebo CSGO, tak si na veľkom omyle. WiFi je síce asi na každom internáte, ale budeš rád, ak ti vôbec načíta facebook alebo instagram. Ak sa chceš vyhnúť problémom  s internetom, radím ti, aby si si zaobstaral /a vlastný internet.

 

WiFi

 

WiFi je v dnešnej dobe už hádam všade. Na internáte je na nej závislých minimálne 15 ľudí. Tí rozumnejší si zaobstarali svoj internet. Keďže veľa internátnych budov býva postavených z ťažkého materiálu, tak signál je tu veľmi slabý. To má za následok, že napríklad na našej chodbe, kde je 6 izieb a asi 16 ľudí, dočiahne signál iba do 3 izieb. Ľudia z ostatných buď idú k nim, alebo si dajú internetový celibát. Čo ešte často býva problémom s WiFi je, že väčšinou príde okolo pol desiatej večer nejaká vychovávateľka a RIPne vás. Čo znamená, že po večeroch nebudeš surfovať, aspoň na intrákovej WiFi…

Pri mojom šťastí sa čudujem, že naša WiFi je pomerne super. LOLko tu síce nemôžem hrať, ale ak sa po škole rozhodnem, že si večer chcem pozrieť nejaký film, do toho večera sa mi pekne dokáže stiahnuť. Občas vypadne alebo ju na celý deň zabudnú zapnúť, ale s tým treba počítať.

 

Internet na internáte

merané na: speedtest.net

Toto je rýchlosť internetu u nás na intráku. Nemám sa na čo sťažovať, pretože WiFi router je hneď oproti mojej izbe ( stále 3-7m od môjho notebooku a mobilu ). Nechcem sa machrovať, ale dovoľujem si tvrdiť, že mám najlepší signál a tým pádom aj rýchlosť WiFi z celého intráku.

 

Ďalšia možnosť je využívanie mobilného internetu. Ja mám telefónnu SIM-kartu u nemenovaného operátora, u ktorého si platím 6€ mesačne za 1000mb dát, čo mi vždy veľmi pekne vystačí. Hodí sa to, ak je WiFi vypnutá a vy ešte chcete odpísať na facebooku. Bohužiaľ, keďže je to iba 1000mb na pozeranie videí na youtube, alebo na sťahovanie sa to vôbec nehodí.

 

S riešením internetu Vám prajem veľa šťastia a zdaru.