Internet na internáte?

Internet na internáte. Ako to s ním vlastne je? Ak si myslíš, že sem prídeš a budeš tu seedovať torrenty alebo, že tu budeš hrať LoLko alebo CSko, tak si na veľkom omyle. WiFi je síce asi na každom internáte, ale budeš rád, ak ti vôbec načíta facebook alebo instagram. Ak sa chceš vyhnúť problémom  s internetom, radím ti, aby si si zaobstaral /a vlastný internet.

 

WiFi

 

WiFi je v dnešnej dobe už hádam všade. Na internáte je od nej závislých minimálne 15 ľudí. Tí rozumnejší si zaobstarali svoj internet. Keďže veľa internátnych budov býva postavených z ťažkého materiálu, tak signál je tu veľmi slabý. To má za následok, že napríklad na našej chodbe, kde je 6 izieb a asi 16 ľudí, dočiahne signál iba do 3 izieb. Ľudia z ostatných buď idú k inam, alebo si dajú internetový celibát. Čo ešte často býva problémom s WiFi je, že väčšinou príde okolo pol desiatej večer nejaká vychovávateľka a vypne ju. Po večeroch sa teda v mojom prípade nedá na internátnej WiFi robiť nič.

Pri mojom šťastí sa čudujem, že naša WiFi je pomerne super. LOLko tu síce nemôžem hrať, ale ak sa po škole rozhodnem, že si večer chcem pozrieť nejaký film, do toho večera sa mi pekne dokáže stiahnuť. Občas vypadne alebo ju na celý deň zabudnú zapnúť, ale s tým treba počítať.

 

Internet na internáte

merané na: speedtest.net

Toto je rýchlosť internetu u nás na intráku. Nemám sa na čo sťažovať, pretože WiFi router je hneď oproti mojej izbe ( stále 3-7m od môjho notebooku a mobilu). Nechcem sa machrovať, ale dovoľujem si tvrdiť, že mám najlepší signál a tým pádom aj najrýchlejšiu WiFi z celého intráku.

 

Ďalšia možnosť je využívanie mobilného internetu. Ja mám telefónnu SIM-kartu u nemenovaného operátora, u ktorého si platím 6€ mesačne za 2460MB dát, čo mi vždy veľmi pekne vystačí. Hodí sa to, ak je WiFi vypnutá a treba ešte odpisovať na maily. Bohužiaľ, keďže je to iba 2,5GB na pozeranie videí na youtube, alebo na sťahovanie sa to vôbec nehodí.

 

Vlastná WiFi na izbe

Princíp bol v tom, že len tak si vlastnú WiFi na izbu namontovať nemôžem. No kedže som spolupracoval s firmou, a potreboval som byť kvalitne online nonstop, dalo sa s vedením internátu dohodnúť. Mam v okne namontovaný prijímač, ktorý mi káblom ide do routeru. Mám vlastnú WiFi, ktorú môžem aj prenajímať ostatným spoluväzňom. 25€ mesačne za takéto rýchlosti
Internet na internáte 2, meranie rýchlosti internetu

 

S riešením internetu na internáte prajem veľa šťastia a pevných nervov.