Jedlo na Intráku

Téma, ktorú si každý idealizuje. Chceš jedlo a pitie, pretože sú to 2 zo 4 životne dôležitých vecí. Povieš si:,, Hmm, pekne sa najem.” Ale prídeš do jedálne a v polovici prípadov dostaneš facku smradu do ksichtu, že máš chuť otočiť sa na päte. Potom sa na to pozrieš a nevieš, že či tu servírujú pomyje prasatám alebo naozaj majú na starosť nutričnú stránku života žiakov. Takže, aké je jedlo na intráku? Rozpíšem to na časti dňa ale v jednej vete: Jedlo na internáte je ako lotéria… pravdepodobnosť dobrého nakŕmenia je mizivá.

Raňajky

Ráno sa zobudíš, si hladný, lebo večera nebola nič moc, a tešíš sa, že sa nadlábneš. Ne ne! Prídeš do jedálne, a tam ti ponúknu 2 suché rožky alebo kladivá neviem, na vyjadrenie tej veci nemám písmenká na klávesnici. K týmto 2 kameňom dostaneš niečo v neznámom skupenstve. Nátierka alebo pomazánka? Ťažko povedať, každý na to má iný názor. Nátierky teda často dobré nebývajú. Opakom býva, keď ti dajú celú polku vianočky a med! Vtedy sa to oplatí, aj keď ten med skôr pripomína roztopený plast. Občas servírujú aj párky… no, veď každý vie čo to je, ako to chutí a z čoho sa vyrábajú.. Párky sú stále v tej lepšej polovice všetkých možností jedál, ktoré sa servírujú na raňajky. Niekedy dostaneme aj nejakú oškvarkovú alebo cesnakovú buchtu. Najlepšie to potom pri odpovedaní dýchať učiteľom do ksichtu. Aspoň niekedy, ale aspoň dajú nejaký croissant alebo donut.

Desiata

Desiatu vyfasuješ na raňajky. V podstate je to ten croissant alebo tá donutka. Často dávajú jablko alebo banán, niekedy pomaranč či mandarínku. V podstate desiata je fakt len niečo pod zub. Nepočítam to ako plnohodnotný chod, takže si v bufete kúpim obloženú bagetu alebo rožok.

Obed

Obed,  najväčšie jedlo dňa. Polievka a hlavné jedlo. V priemere sú 2/5 obedov týždenne pomerne dobré. Dostaneš čaj alebo lacnú sirupovú vodu. Raz, prisahám bohu, nám dali aj vodu do ostrekovačov. Proste klasické školské obedy, nič moc ale vždy sa minimálne jedna položka dá jesť a niekedy sa dá aj naozaj pochutiť. Keď to je naozaj zlé, v bufete si niečo pod zub ešte kúpim.

Olovrant

Olovrant dávajú na obed a opäť to je ovocie alebo nejaká sušienka. Jablko alebo banán. Buď to zješ hneď na obede alebo si to zoberieš na intrák, a tam ti to zhnije, lebo zabudneš, že si si to odložil. Stále existuje bufet a dá sa tam kadečo kúpiť. Ak však ideš na obed o 14:00 a potom na večeru o 18:00, určite hladný nebudeš.

Večera

Ayy Lmao. Tu sa dostávame k tým častým pomyjám. Keďže na obed chodia aj žiaci, ktorí nechodia na internát, obed musí byť kvalitnejší. Ale večera? Dole medzi fotkami sú aj nejaké ozajstné skvosty, pretože grcka so zemiakmi alebo pyré na oleji je.. opäť asi na opísanie nemám písmenká na klávesnici. Odporúčam chodiť na večeru neskôr, pretože či už je niečo dobré alebo zlé, do rána ostáva viac ako 10 hodín. Takže ráno sa skoro vždy zobudím hladný.

 

Úvaha na koniec

Prečo, keď pre domáce zvieratá, psov, mačky a pod. existuje vyvážená strava, granule a rôzne tyčinky, pre človeka takéto niečo nie je? Proste pre psa stačí celý jeho život, 10 rokov kupovať jedny granule. Ale človek také niečo nemá? Čítal som napríklad niečo o tom, že pivo obsahuje väčšinu potrebných látok pre telo. A áno existujú aj rôzne takéto výrobky, no je to také… diskutabilné…

 

A teraz tie sľúbené fotografie internátneho jedla

 

Plachetnica z intráku!  Aye captain!

Plachetnica jedlo na intraku, zintraku

 

Intrákový grc so zemiakmi

Grc so zemiakmi, jedlo na internáte, zintraku

 

Intrákové pýre na oleji

Pyré na oleji, jedlo na internáte zintraku

 

Niečo s pestrou oblohou…

Jedlo na internáte, zintraku obloha

 

Na záver intrákové cereálie!

Cereálie z intraku, zintraku, jedlo na internáte

 

Jedlo na intráku je teda nevyspytateľné. Ak ideš alebo už si na intráku, dúfam, že máš oveľa lepšie vyriešené stravovanie. Sleduj ma na Facebooku. Vidíme sa pri ďalšom článku.