Web zintraku.sk

Je slovenský informačný, blogový magazín. Zintraku.sk založil v roku 2016 študent strednej školy, Mišo. 

Všetky náklady webu sú platené z investícií vreckového. Preto sa na stránke občas zobrazí reklama, aby z nej aj tých pár centov pomohlo pokryť náklady hostingu, domény a programátorov stránky. Programátor preto, lebo aj napriek tomu, že kódovanie stránok Mišo študuje, je v tomto ohľade blbý a celý funkčný web vytvoriť nedokáže.

Niečo z histórie webu

V roku 2016 istému študentovi prvého ročníka, Mišovi, sa asi podarilo dostať v septembri úpal. Keď mu vtedy hlava dostatočne nefungovala, myslel si, že bude dobrý nápad založiť blog o internáte, pre študentov… Tak zobral vreckové určené na školské bagety a investoval.

Kúpil doménu zintraku.sk + hosting na rok za cca 20€. Chcel “unikátny” dizajn, tak si za 60€ najal programátora a chcel od neho, aby skopíroval kompletný dizajn blogu lucypug.sk Mišo si myslel, že to bude dobré. Na tomto dizajne web fungoval 2 roky, do októbra 2018.

Po dvoch rokoch Mišo zistil, že téma internát na slovensku zaujíma 40 ľudí ročne, a že ak by v takomto tempe mal pokračovať, nemal by šancu týmto hobby zarobiť ani cent. Preto dostal nápad. Zobrať ďalších 100€ a najať ďalšieho programátora, aby mu stránku prerobil. Popri novej stránke spravil aj nejaký rebranding, upravil a vymazal viacero článkov, a po tomto všetkom šup ho robiť marketing.

Facebooková stránka zintraku.sk vykazovala za mesiac október a november dosah až 710 000 ľudí. Oproti tým 40 za posledné dva roky celkom posun.

Teraz je December 2018, stránku navštívia denne desiatky ľudí, ktorí hľadajú konkrétne informácie. Stále je verejných viacero článkov na tému internát, no zároveň chce Mišo diverzifikovať témy. Uvidíme, ako sa mu to podarí.