S ktorým človekom nechceme tráviť čas?

S tým, čo najviac smrdí. Vyplýva to aj z tejto štúdie. Ale môžeme sa preniesť aj do reálneho života. Skupina 3 ľudí. Jeden cíti ostatných dvoch. Z nich má jeden jemný, kvalitný parfém. Druhý naopak nie, a sú z neho namiesto príjemnej vône cítiť raňajky, káva a cigarety.

S ktorým z nich dvoch budeme radšej komunikovať?

Pravdepodobne s človekom, ktorý sa ráno navoňal kvalitným parfemom. Takáto vôňa totiž dokáže ihneď evokovať a vyjadrovať emócie. Pozitívne emócie. V blízkosti takého človeka sa môžeme cítiť príjemne, bezpečne…

Voči parfemom existujú aj zbytočné predsudky. Napríklad, že sú drahé a veľmi rýchlo sa minú. To však nie je pravda. Pri obyčajnom používaní dokáže 100ml parfem vydržať aj polroka. A aj vône od tých najprestížnejších značiek sa dajú kúpiť veľmi výhodne, ak viete kde.

Dnes chcem ukázať zopár najkvalitnejších parfemov za cenu, ktorú by som neprezradil ani svojim kamarátom.

 

Parfem a ničič zápachu Calvin Klein
Parfém Calvin Klein Euphoria je opojná orientálna vôňa, plná exotického ovocia, zvodných kvetín, podčiarknutá hladkou smotanovou nôtou. Dizajn flakónu Euphoria bol inšpirovaný orchideou v rozkvete. Parfém Calvin Klein Euphoria je ťažká, sladká, výrazná, zmyselná, orientálna i korenistá vôňa. Za Naj Klein cenu TU.

Nothing is more memorable than a smell. One scent can be unexpected, momentary and fleeting, yet conjure up a childhood summer beside a lake in the mountains. Diane Ackerman

Bright Crystal je najobľúbenejšia kvetinová vôňa Donatelly Versace. Čerstvá a zmyselná vôňa Bright Crystal je jedinečným doplnkom pre každú modernú ženu. S vôňou Bright Crystal budete celý deň žiariť rovnako tak, ako jej nádherný flakón. Vôňa Bright Crystal je harmonická svieža vôňa, spočiatku sa vinie sviežosť granátového jablka a citrusov, nasledujú vodné kvety a jemná magnólia. Základ je ľahko sladkastý a zanecháva po sebe príjemnú hladkú stopu. Za naj cenu TU.

I judge people on how they smell, not how they look. Jennifer Lopez

Čistá koncentrácia odvahy a energie. Z vône Instinct vanie okamžitý záblesk sviežosti vďaka talianskemu bergamotu, zatiaľ čo iskrivá zmes pomaranča a mandarínky jej dodáva radostný úvodný akord. Inštinktívna sila charakteru a intuície. Neočakávané a prekvapujúce trio kontrastných zložiek v srdci tejto vône Instinct vyúsťuje do skutočne novodobej vonnej zmesi. Teplo korenistého hviezdicového anízu, jemné vibrácie pikantného kardamómu a neskrývaná provokácia červeného nového korenia odhaľujú vôňu s nekonvenčnou a nekompromisnou osobnosťou. Zmyselná prenikavosť plná emócií. Teraz prichádza k slovu vlna zmyselnosti v podobe nadčasového a vzácneho haitského vetivera a intenzívneho pačuli. Táto zmyselnosť vône Instinct je podčiarknutá jemným dotykom bielej ambry. Toto je vonný záver, ktorý nanovo definuje kód elegantnej mužnosti. Za bezkonkurenčnú cenu TU.

If you are possessed by an idea, you find it expressed everywhere, you even smell it. Thomas Mann

No.6 – pokojný, sebaistý, moderný. Hugo Boss vytvoril vôňu pre muža 21. storočia. Boss No.6 je moderný, svoje ciele dosahuje s ľahkosťou a pritom je napumpovaný energiou. Skvelá vôňa No.6 je sladšia, korenistá, hodiaca sa pre všetky typy osobností. Za tajomstvo hodnú cenu TU.

Vôňa Essential hovorí: ,,Urob si čas sám na seba a na to, čo ťa baví!” Essential vonia ako víkend plný zábavy a stretnutia s ľuďmi, ktorých vždy radi vidíte. Sloboda je špecifický stav mysle: osvietený názor na prácu, vzťahy a celý život. Vôňa Lacoste Essential je sofistikovaná a žiarivá, svieža a upokojujúca, klasická i moderná zároveň. Jej posolstvo sa dá charakterizovať ako ,,sviežosť bez hraníc”. Ide o jednoduchú myšlienku, dovedenú k absolútnej dokonalosti. Essential je svieža vôňa s citrusmi, zeleňou a trochou korenia. Najlacnejší jest zde.

Vôňa parfumovanej vody Lanvin Modern Princess je určená pre ženy, ktoré neprestávajú snívať a otvárajú dvere fantázii aj tým najkrajším predstavám. Vôňa Modern Princess bola predstavená značkou Lanvin v roku 2016 a začala tak novú kapitolu parfumov, ktoré ukazujú modernú ženu ako nespútaného dobrodruha. Ženu, ktorá je okúzľujúca, nebezpečne zmyselná a ktorá si plnými dúškami vychutnáva slobodu a okúzľuje svojím tajomstvom. Ženu, ktorá si sama vytvára svoj osud a je si vedomá toho, akú cenu má sloboda. Za najmodernejšiu cenu TU.


A ak ťa nič nezaujalo, ver, že vône, kozmetiku a hygienu za najlepšiu cenu nájdeš TU